Stress, klusais ienaidnieks darba vietā

komanda

Cilvēki kopumā ir spēcīgi un izturīgi pret noteiktu stresa līmeni

Patiesībā, stress var būt veselīgs un motivējošs. Šis projekta termiņš var likt jums strādāt papildu stundu, lai to pabeigtu. Šie panākumi liek justies labi.

Apskatīsim, kad stress nav veselīgs, piemēram, iebiedēšana darba vietā, vadības noniecināšana, personāla samazināšana, finanšu samazināšana, traumatiski notikumi, lai nosauktu dažus. Šie ir tikai daži no hroniskā stresa cēloņiem, kas ir neveselīgi un rada negatīvu darba vidi.

Pētījumi un statistika saka, ka 58% darbaspēka jūtas pārslogoti un 42% ar augstu stresa līmeni. Katrs ceturtais cilvēks stresa dēļ pamet darbu. Stresa dēļ darbavietās štatos vidēji jāmaksā 26 miljardi medicīnisko nodevu un tiek zaudēta produktivitāte ap 95 miljardi dolāru vērtībā.

Uzņēmumi un korporācijas tērē miljoniem dolāru veselībai un darbinieku drošībai. Darba vietas kļūst drošākas apmācību un mandātu dēļ. Darbinieki darbā piedzīvo mazāk nopietnu traumu. Tad kāpēc darba vietā joprojām pastāv negatīvisma un stresa problēma?

Prātā nāk vecā rinda “Esi laipns, jo nekad nevar zināt, ar kādu karu cits cilvēks cīnās”. Zināms stress rodas darbā ar darbiniekiem. Ir grūti izvairīties no stresa. Statistika Amerikas Savienotajās Valstīs saka, ka 85% no visiem nelaimes gadījumiem darbā izraisa stress. Tas ir izcili. Ņemot vērā miljonus, kas iztērēti, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, vai tas nebūtu labāk iztērēts, mācot darbiniekiem, kā rīkoties un neitralizēt stresa sekas?

Mēs nevaram izvairīties no stresa, tas ir mūsu vidē, pārtikā (konservantos, ķīmiskās vielās), attiecībās, visur. Ja tas ir visur, tas noteikti tiek ienests un veicināts darba vietā.

Ir pienācis laiks to neitralizēt. Laiks ieviest veselīgas aktivitātes, ieradumus un uzskatus darba vietā, lai mudinātu darbiniekus palikt zemā un savienoties. Ilgtermiņā ir lētāk mudināt darbinieku pateikt meditāciju, lai mazinātu stresu, nekā izmaksāt WSIB prasību par negadījumu, kas noticis stresa dēļ.

Tā vietā, lai stresu slaucītu zem paklāja, cerot, ka tas izzudīs, kā tas notiek jau gadiem ilgi darbavietā, varbūt ir pienācis laiks sākt radīt atmosfēru, kas skatās stresu acīs un piedāvā aktivitātes, lai to novērstu. Kāpēc gan nenovirzīt uzmanību darbinieku atbalstam stresa laikā, lai viņi justos droši, apstiprināti un ērti atrast līdzsvaru.